„Локо“ (Пловдив) победи ЦСКА с 2:1

28.09.2020 08:07

„Локомотив“ (Пловдив) победи ЦСКА с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Първа Лига. „Смърфовете“ поведоха след автогол на Юрген Матей в 32-ата минута. В 38-ата Момчил Цветанов удвои, след като шутът му се отклони от главата на Матей и излъга Бусато. Тиаго пък намали за гостите в 69-ата минута.

"Смърфовете" нанесоха първа загуба на "червените" през сезона и първа за наставника Стамен Белчев откакто той за втори път пое отбора през юли.

Петата победа за „Локо“ от началото на сезона означава, че в четвърти пореден мач тимът не губи от столичния съперник. Това е втори пореден успех за Пловдив над София, след като ден по-рано „Ботев“ се наложи над „Левски“ със същия резултат.

Поражението за ЦСКА идва дни преди важния плейофен двубой срещу „Базел“ в Швейцария на прага на влизането в групите на Лига Европа. Днешната загуба оставя отбора на пета позиция в шампионата. „Локо“ пък се изкачи на второ място.