Ювентус сложи края на серията от 27 мача без загуба на Милан

07.01.2021 09:14

Футболистите на Ювентус постигнаха много важна победа в италианското първенство, след като в 16-ия кръг надиграха като гости лидера Милан с 3:1. По този начин шампионите сложиха край на серията от 27 поредни шампионатни мача без загуба на своя съперник. Два гола за победителите отбелязаха Федерико Киеза в 18-ата и 62-ата минута, още един добави Уестън Маккени в 77-ата. В края на първото полувреме - в 41-ата минута Давиде Калабрия успя да изравни за Милан, но това не се оказа достатъчно за спечелването поне на точка.

Двамата треньори имаха проблеми със стартовите единайсеторки. Наставникът на домакините Стефано Пиоли трябваше да прави промени часове преди срещата, след като Раде Крунич и Анте Ребич дадоха положителни проби за коронавируса. В състава на торинци, заразени с инфекцията се оказаха Хуан Куадрадо и Алекс Сандро.

Въпреки загубата, Милан продължава да бъде начело в класирането с 37 точки, следван от Интер с 36, Рома 33, а Ювентус е на четвъртата позиция с 30 точки.