Спорт

ЦСКА-София 2:0 Аланияспор II, Тиаго с хубав гол

09.01.2021 13:55

ЦСКА-София води с 2:0 срещу дублиращия отбор на Аланияспор. Това е първа контрола за "червените" през 2021 година. Тя се играе в спортния комплекс "Голд Сити" в Алания. Резултатът откри Тиаго Родригес с прехвърлящ удар в осмата минута. Веднага след това техничарят асистира на Греъм Кери, който направи 2:0 за българския състав.

В шестата минута Валентин Антов изведе на стрелкова позиция в наказателното поле Радослав Живков, но турската отбрана изпревари нападателя. След 120 секунди вратарят на Аланияспор II подари топката на Тиаго Родригес. Без се бави португалецът опъна мрежата на празната врата.

Минута по-късно Греъм Кери удвои резултата след подаване на Тиаго - 2:0 за "червените". В 15-ата минута Али Соу намери мрежата по чудесен начин. Звездата на българския тим слаломира през защитата от Алания и плъзна топката покрай вратаря към далечния ъгъл. Странно обаче страничният рефер вдигна засада на Живков. В 22-ата минута Соу стреля опасност покрай вратата на турците.

ЦСКА-София 2:0 Аланияспор II

1:0 Тиаго Родригес (8)
2:0 Греъм Кери (9)

Състав на ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 20. Тиаго Родригес, 10. Радослав Живков, 22. Али Соу.

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 7. Енрике Рафаел, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга,  23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 30. Георги Йомов..Спортал