Финалът в Рим - Надал срещу Джокович

16.05.2021 10:36

Деветкратният шампион Рафаел Надал срази канадеца Рейли Опелка с 6:4, 6:4 за час и половина игра и се класира за 12-и финал в италианската столица Рим.

Краля на клея спаси четири точки за пробив в четвъртия гейм на първата част и веднага след това успя да вземе подаването на съперника си, за да поведе с 3:2, след което без проблем затвори сета с 6:4.

Във втория сет Матадора спечели второто подаване на Опелка и не му даде шанс да стигне до точки за пробив и отново след 6:4 спечели мача.

На финала Надал ще се изправи срещу световния №1 Новак Джокович, който миналата година Ноле ликува с титлата след успех над Диего Шварцман. Сърбинът, който е водач в основната схема, победи трудно на полуфиналите италианеца Лоренцо Сонего с 6:3, 6:7(5:7), 6:2 за 2:45 часа игра.

Одобрявате ли кадровите промени на служебния кабинет?