Виктория Томова на четвъртфинал в Белград, ще играе пак днес

21.05.2021 14:50

Влязлата в основната схема в Белград като „щастлива губеща“ Виктория Томова е вече на четвъртфинал.

Българката победи 69-ата в световната ранглиста левичарка от Канада Лейла Фернандес след 6:3, 4:6, 6:2 на WTA250 турнира на клей в сръбската столица. Мачът беше отлаган два дни заради дъжда.

Софиянката направи обрат в първия сет и от 1:3 спечели пет поредни гейма за да го спечели. Във втория 18-годишната Фернандес поведе с 5:2. Томова върна единия пробив, но канадката изравни частите.

В решителния сет 26-годишната Виктория проби за 2:0, но съперничката ѝ моментално направи рибрейк на нула. Това само амбицира втората ни ракета, която проби отново и този път затвърди за 4:1.Българката продължи да доминира и направи трети брейк, след който сервираше за мача при 5:2. За съжаление левичарката успя да спечели гейма. Веднага след това Томова поведе с 40:0 на сервис на Фернандес и реализира още първия си мачбол.

За достигането си до тази фаза Вики заслужи 72 точки за ранглистата, където е №123, както и 5800 долара от наградния фонд.

Късно тази вечер Томова трябва да излезе за втори път на корта в четвъртфинала срещу квалификантката от Унгария Река-Лука Яни, която е №220 в класацията. Двете са си разменили по една победа на турнири от по-ниска категория.

Одобрявате ли кадровите промени на служебния кабинет?

Състезание във видеоигра или реалния живот?
 18.05.2021 21:20