Рома победи ЦСКА с 5:1 в мач от Лигата на конференциите

17.09.2021 10:29

Италианският Рома победи носителя на Купата на България ЦСКА с 5:1 в първи мач за двата отбора от групата на Лигата на конференциите. Българският тим изигра солиден мач на „Олимпико", но въпреки това класата и амбицията на „римските вълци" направи сериозната разлика, на която зрителите на „Олимпико" станаха на свидетели.

Греъм Кери откри резултата за българския тим в 10-ата минута. Лоренцо Пелегрини изравни резултата в 25-ата минута. Осем преди края на първата част Стефан Ел-Шарауи направи пълен обрат за "вълците" във Вечния град. Отново капитанът Пелегрини бе точен за домакините в 63-ата минута, матирайки българската отбрана. Джанлука Мансини вкара четвъри гол в българската врата в 81-ата, а в 84-ата Тами Ейбрахам реализира пето попадение.

По този начин ЦСКА стартира доста неприятно в резултатен план авантюрата си в най-новия турнир на УЕФА, макар да остави добри впечатления с представянето си във Вечния град. В другия мач с българско участие в Европа - шампионът Лудогорец направи равенство 1:1 като гост на датския Мидтиланд в групите на Лига Европа.

РОМА - ЦСКА - СОФИЯ 5:1

0:1 Греъм Кери 10
1:1 Лоренцо Пелегрини 25
2:1 Ел Шарауи 38
3:1 Лоренцо Пелегрини 62
4:1 Джанлука Манчини 82
5:1 Тами Ейбрахам 84

РОМА: 1. Патрисио, 2. Карсдорп, 23. Манчини, 6. Смолинг, 13. Калафиори, 8. Вилар, 42. Диавара, 11. Перез, 7. Пелегрини, 92. Ел Шарауи, 14. Шомуродов

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 28. Гълъбов, 18. Мазику, 10. Йомов, 24. Мухар, 29. Лам, 30. Вилдсхут, 8. Кери, 14. Кръстев

Ще гласувате ли на предстоящите избори 2 в 1?