Медведев спечели първа титла от US Open насам

07.08.2022 14:31

Световният номер 1 Даниил Медведев сложи край на дългата си суша без титли, след като победи британеца Камерън Нори със 7-5, 6-0 във финала на турнира от сериите АТП 250 в Лос Кабос, Мексико. За руснака това бе първа титла за годината, като той бе в серия от пет поредни загубени финала след триумфа си над Новак Джокович на Откритото първенство на САЩ миналото лято.

В първия сет двамата си размениха по един пробив за равенство 5-5, след което Медведев влезе в серия от осем поредни гейма, за да затвори мача след час и 23 минути игра. По този начин лидерът в ранглистата, който не загуби нито един сет тази седмица, стигна до 14-та титла в кариерата си.

"Не беше лесно, Кам е невероятен играч, беше много напрегнат мач. Когато играеш срещу него, трябва да се бориш за всяка точка", сподели Медведев след успеха, който му донесе 250 точки и го изкачи до пето място в надпреварата за Финалите на АТП в Торино.

Кой, според вас, ще спечели изборите на 2 октомври?