НСИ: За 10 години българинът е станал двойно по-богат

През 2023 г. годишният общ доход средно на човек от домакинство е 10 846 лв.

Икономика
България е двойно по-богата отпреди 20 години
 15.04.2024 17:45

България е двойно по-богата отпреди малко повече от 20 години, а членството в ЕС е един от факторите за подобряване на стандарта.

Стилияна Николова спечели злато на топка и лента, Калейн взе сребро на бухалки на Световната купа в София
 14.04.2024 17:23

Българката Стилияна Николова спечели втория си златен медал по време на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София, след като триумфира в битката за разпределение на отличията на лента. Припомняме ви,

10.04.2024 08:19

Нургюл Салимова направи реми с бившата световна шампионка Тан Чжони от Китай в петия кръг от Турнира на претендентките в Торонто. С черните фигури 20-годишната българка изигра много спокойно партията си срещу водачката във временното класи

Карлос Насар спечели Световната купа по вдигане на тежести в Тайланд
 06.04.2024 19:43

Карлос Насар спечели Световната купа по вдигане на тежести, която тази година се провежда в Тайланд. В категория до 89 килограма при мъжете българинът изравни световния рекорд в двубоя на китаеца Ли Дайин от 396 килограма, което му осигури

Нургюл от Торонто: Започнах добре, спокойна съм
 05.04.2024 21:04

Новата звезда на българския шахмат Нургюл Салимова заяви, че все още трупа опит и се развива, но целта ѝ е един ден да бъде сред най-добрите в света. Това казва Салимова в интервю за сайта на Световната федерация по шахмат (ФИДЕ). 20-годиш

Анализи
Кабинетът Денков отчете небивали успехи: Растат икономика и покупателна способност, инфлация пада
 04.04.2024 18:00

В последния месец от управлението си редовният кабинет мобилизира всички усилия, за да придвижи най-важните решения в полза на хората и на бизнеса - така че преходът към служебен кабинет да е плавен и държавата да не спира да работи, независимо от усложнената политическа обстановка.

Шаби Алонсо и Леверкузен вървят към дубъл след 40-ти мач без загуба
 04.04.2024 10:31

Байер (Леверкузен) си осигури безпроблемно класиране за финалата в турнира за Купата на Германия и направи нова голяма крачка към завоюването на първия в клубната история домашен дубъл. На своя "Бай Арена" "аспирините"