Сърбинът Новак Джокович е отличен за най-добър спортист за 2024 година на  Световната спортна академия "Лауреус" (Laureus World Sports Academy). Церемонията се проведе в Мадрид. Тенисистът печели наградата за пети път и по този начи

Никол Кидман ще получи награда за цялостни постижения на Американския филмов институт
 19.04.2024 20:59

Тя ще стане 49-ият лауреат на приза

Анализи
Роден талант отвя конкуренцията и стана трикратен световен шампион по скоростно смятане
 17.04.2024 19:08

Седмокласникът Калоян Гешев от столичното 125-о Средно училище "Боян Пенев" стана трикратен шампион по скоростно смятане. Той спечели първо място на Олимпиадата по умствени изчисления, която се проведе онлайн. Калоян събра 243 точки и та

Стилияна Николова спечели злато на топка и лента, Калейн взе сребро на бухалки на Световната купа в София
 14.04.2024 17:23

Българката Стилияна Николова спечели втория си златен медал по време на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София, след като триумфира в битката за разпределение на отличията на лента. Припомняме ви,

Икономика
Внесоха законопроект бежанците да влизат в университети по-лесно
 11.04.2024 15:40

Депутати внесоха законопроект за промяна в Закона на висшето образование.

03.04.2024 13:32

Венецуелецът Хуан Висенте Перес Мора, който през 2022 г. стана най-възрастният мъж в света според Световните рекорди на Гинес, почина на 114-годишна възраст, предаде АФП, позовавайки се на властите и семейството му. "Хуан Висенте Пере

Икономика
Пощенска банка представи иновативни AI технологии на кариерния си сайт за подбор и развитие на таланти
 03.04.2024 12:47

Пощенска банка разработи иновативни инструменти, базирани на изкуствен интелект (Artificial Intelligence, AI), на кариерния си сайт, с които още веднъж модернизира и улеснява процеса на кандидатств

Икономика
Fibank получи престижното международно отличие Celent Model Bank
 26.03.2024 12:43

Fibank (Първа инвестиционна банка) получи престижна награда за иновации при въвеждането на генеративен изкуствен интелект (GenAI) в ежегодните награди за най-добри практики при

Елвира Краснобаева със злато на обръч, Ева Брезалиева спечели бронз на топка на Световната купа в Атина
 24.03.2024 18:41

Българските състезателки спечелиха още два медала в първите два финала на отделните уреди при жените на Световната купа по художествена гимнастика в Атина (Гърция). Елвира Краснобаева заслужи златото на обръч, а Ева Брезалиева бронз на топка.