Нургюл тръгва за турнира на претендентките само с гаджето си
 28.03.2024 11:37

Нургюл Салимова ще пътува за Торонто на 1 април, съобщи треньорът й Живко Жеков. Три дни по-късно в канадския град започва Турнирът на кандидатите, който ще определи шахматистката, която ще спори за титлата със световната шампионка Дзю Уъндзюн.

Синер и Медведев пак показаха класа
 28.03.2024 09:01

Победителят от Откритото първенство на Австралия Яник Синер от Италия стана първият полуфиналист на тенис турнира в Маями от сериите Мастърс 1000. Синер, който има само една загуба от началото на 2024 година, се наложи над чеха Томаш Махач

Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис в Маями
 26.03.2024 13:03

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртия кръг (осминафинал) на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд от 8,9 милиона долара. В двубой от третия кръг пъ

Гонзо с важна среща за борба с манипулиране на спортни мероприятия
 26.03.2024 08:23

По инициатива на президента на Българския футболен съюз Георги Иванов днес в Бояна бе проведена работна среща, чиято основна тема бе борбата с манипулиране на спортни мероприятия. На нея присъстваха офицерите по сигурността към БФС –

За първи ще имаме участник в таекуондото на Олимпиадата
 25.03.2024 20:07

За първи път България ще има участник в турнира по таекуондо на Олимпиадата в Париж, която ще се проведе през юли и август. "Една от най-влиятелните личности в света по изследване на BBC и потенциален шампион ще се състезава за страна

Везенков се завръща в игра след 19 пропуснати мача
 25.03.2024 11:16

Александър Везенков ще се завърне в игра най-рано тази нощ, когато неговият "Сакраменто" приема "Филаделфия".

Ивет Горанова със злато от международен турнир в Сърбия
 24.03.2024 11:57

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал от 53-о издание на международния турнир по карате "Златен колан" в сръбския град Чачак.

Силни гръмотевични бури обърка програмата на мачовете на Гришо и Виктория Томова в Маями
 23.03.2024 19:53

Силни гръмотевични бури в Южна Флорида объркаха програмата на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ)

Нургюл Салимова с нова победа на шахматния турнир в Рейкявик
 20.03.2024 08:06

Нургюл Салимова с белите фигури победи на 64-тия ход състезаващата се за Израел рускиня Дина Беленская в партия от седмия кръг на шахматния турнир в Ре

Бернардо Силва прати Манчестър Сити на полуфиналите за ФА Къп
 17.03.2024 11:27

С два гола на Бернардо Силва (вдясно) Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Англия по футбол. Възпитаниците на Пеп Гуардиола владееха инициативата през целия мач и заслужено продължават битката за