Ранна загуба в повторното завръщане на Надал
 18.04.2024 08:31

Повторното голямо завръщане на Рафаел Надал на корта приключи след едва два мача и при първата среща с играч от елита на тениса. В мач от втория кръг на турнира от категория АТР 500 в Барселона и на корта, носещ неговото име, 12-кратният ш

Анализи
Роден талант отвя конкуренцията и стана трикратен световен шампион по скоростно смятане
 17.04.2024 19:08

Седмокласникът Калоян Гешев от столичното 125-о Средно училище "Боян Пенев" стана трикратен шампион по скоростно смятане. Той спечели първо място на Олимпиадата по умствени изчисления, която се проведе онлайн. Калоян събра 243 точки и та

Стоичков и Балъков ще изведат звездните отбори на България
 17.04.2024 11:27

Легендите Христо Стоичков и Красимир Балъков ще изведат звездните отбори на България и на Етър за 100-ия юбилей на клуба от Велико Търново. Мачът и празненствата ще са на 25 април (четвъртък) на стадион "Ивайло". Имената им бяха обявени първи, като двамата са потвърдили участието си.

Запалиха олимпийския огън в Гърция с резервния пламък
 16.04.2024 14:40

Олимпийският огън за Игрите в Париж беше запален във вторник в средата на деня в античния град Олимпия в Гърция, съобщи АФП.

Леверкузен спря уникална серия на французин от Байерн Мюнхен
 15.04.2024 11:31

За първи път в професионалната си кариера Кингсли Коман не стана шампион. Френският национал от Байерн Мюнхен няма да вдигне Сребърната салатиера, тъй като Байер Леверкузен спечели титлата в Бундеслигата. До този момент Коман бе печелил ти

Нургюл с реми срещу световната вицешампионка
 15.04.2024 08:25

Нургюл Салимова направи реми с черните фигури с китайката Лей Тинцзие в партия от деветия кръг на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат, който се провежда в Торонто. С това Салимова събра актив от 4 точки, докато съпернич

Стилияна Николова спечели злато на топка и лента, Калейн взе сребро на бухалки на Световната купа в София
 14.04.2024 17:23

Българката Стилияна Николова спечели втория си златен медал по време на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София, след като триумфира в битката за разпределение на отличията на лента. Припомняме ви,