ЦСКА помете "Берое" и взе сребърните медали

13.07.2020 10:25
ЦСКА помете \

ЦСКА разби с 5:0 "Берое" като домакин в среща от последния 31-ви кръг на Първа лига и завърши сезона на второ място. Така "червените" се класираха за квалификациите на Лига Европа.

На "Българска армия" ЦСКА доминираше, а головото шоу започна още в 4', когато точен бе Евандро.

20 минути по-късно Валентин Антов покачи на 2:0, а тимът на Стамен Белчев добави нови три попадения след почивката. Тиаго Родригеш се разписа от дузпа в 70', преди да направи 4:0 в 77'. Крайния резултат оформи Али Соу 9 минути преди края.

Двубоят се игра навръх 75-ия рожден ден на легендарния Димитър Пенев, който получи подаръци и цветя от "червения" клуб преди началото на мача.

Междувременно ЦСКА обяви официално, че се разделя с двама играчи - Едвин Джеси и Рубен Пинто.

Съставите

ЦСКА: 13. Бусато, 19. Турицов, 28. Гълъбов, 11. Занев, 18. Мазику, 26. Антов, 15. Малинов, 8. Кери, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

"Берое": 33.Ганев, 5. Мезаг, 10. Макоута, 11. Фал, 19. Василев, 20. Фуртадо, 21. Йосипович, 22. Мерло, 25. Ангелов, 27. Стоянов, 73. Минчев