Юношите останаха на крачка от медалите на Евроволей

13.09.2020 22:06
  cev.eu

Националният ни отбор по волейбол за юноши до 18 години не успя да се пребори за бронзовите медали на европейското първенство в Италия. Възпитаниците на Мартин Стоев загубиха мача за третото място от тима на Полша с 1:3 (21:25, 27:29, 25:23, 23:25).

Tимът ни не успя да повтори успеха от Евроволей 2019 в София, когато стана сребърен медалист.

Двубоят не стартира по най-добрия начин за младите "лъвчета", които през цялото време бяха в ролята на догонващи.

През втората част нямаше особена промяна, но в ключовите моменти родните волейболисти стояха равностойно. В края на гейма съперникът имаше и повече късмет, който доведе до преднина от 2:0.

В средата на третия гейм играчите на Мартин Стоев се мобилизираха, изравнявайки резултата. Отборът заигра по-уверено, като успя да се добере и до лека преднина и да я задържи за 25:23.

В четвъртата част "червено-белите" отново поведоха, но на няколко пъти "лъвчетата" наваксваха изоставането си, преди Полша да сложи точка на спора с решителна смяна в края - 25:23.