Кузманов с победа над 55-ия в света, ще играе с водача Беретини

08.01.2021 13:48

Втората ракета на България Димитър Кузманов продължава успешното си участие на турнира по тенис от категория АТР 250 на твърди кортове в Анталия, Турция.

Националът за Купа „Дейвис“, който тръгна от квалификациите, победи №55 в света Ласло Джере от Сърбия с 6:1, 3:2 и отказване на съперника. Така той си осигури на осминафиналите двубой срещу водача в схемата и десети в ранглистата Матео Беретини. Това беше първа победа на Димитър в основна схема в ATP Tour и трета в турнира.

Кузманов започна агресивно и във втория гейм имаше четири точки за пробив, но не успя да го постигне. 27-годишният пловдивчанин обаче взе своето с брейк за 3:1, който след това затвърди. После Джере поиска медицински таймаут заради проблем с лявото око. Мико направи нов пробив за 5:1 след остър бекхенд по диагонала. След това сервираше за първия сет. Българинът набързо поведе с 40:15 и затвори частта при първата си възможност с печеливш удар от форхенд. Сетът продължи 39 минути.

В началото на следващия сърбинът прекъсна негативната серия от пет поредни загубени гейма, като взе подаването си за 1:0. Кузманов проби за 3:2 след топка в мрежата от бекхенда на съперника. След това Джере се отказа.

Българинът заслужи 32 точки за световната ранглиста, където е №298, и 5700 евро.

Следващият опонент на Мико е италианецът Беретини. Той победи днес с категоричното 6:0, 6:4 участващия с „уайлд кард“ турчин Ерги Къркън за по-малко от час. Беретини направи четири пробива в срещата и наниза осем аса.

Съгласни ли сте да тестват децата ви в училище?