Ботев (Пд) и Левски завършиха 2:2 на Герена

07.03.2021 19:32
  БТА

„Левски“ и „Ботев“ (Пловдив) завършиха при 2:2 в двубой от 20-ия кръг на Първа лига, но точката не помогна особено на двата тима и те остават в долната половина на таблицата. „Сините“ запазват незавидното 9-о място в класирането с 21 точки, докато „канарчетата“ са 11-и със 17.

Срещата на "Герена" предложи открита игра, а гостите първи имаха възможност да открият резултата и в 16-ата минута Атанас Илиев се разписа за 1:0. "Левски" обаче направи обрат само за пет минути с попадения на Найджъл Робърта и Мартин Петков, разписали се между 33-ата и 38-ата минута (2:1).

Десет минути след почивката Атанас Илиев вкара за 2:2, а до края "канарчетата" имаха още няколко възможности, за да вземат първа победа в София от 1997 година, сред които греда в 76-ата минута и сериозен пропуск на Шоколаров в 90-ата, но не успяха.

Какво очаквате от новото редовно правителство?