Спорт

ЦСКА направи 0:0 у дома с латвийския Лиепая

23.07.2021 09:04

Разочароващ старт за ЦСКА в Лигата на конференциите! "Армейците" направиха 0:0 у дома с латвийския "Лиепая" в мач от втория предварителен кръг на турнира.

Тимът на Любослав Пенев завърши със само един точен удар на ст. "Българска армия" и не предложи на феновете обещаната промяна след тежкото поражение с 0:4 от "Лудогорец" за Суперкупата на България миналата събота.

Така спорът ще се реши в Латвия. Преди това ЦСКА има мач с ЦСКА 1948 в откриващия кръг от сезона в Първа лига.

Снимка: Lap.bg

"Червените" владееха топката в дълги периоди, но срещаха трудности със създаването на положения. Съперникът действаше предпазливо, изчаквайки своите моменти.

Задачата на ЦСКА се усложни в края на първата част, когато националът Валентин Антов получи тежък удар с коляно в главата и бе откаран в болница, за да се спре кървенето.

Двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката, а през втората част ЦСКА продължи да атакува. Треньорът Любослав Пенев, в чиято подкрепа скандираха неколкократно "червените" фенове, предприе офанзивни смени. В игра влязоха Георги Йомов, Ахмед Ахмедов и Хамза Чатакович, "Лиепая" обаче се бранеше отлично.

В 55' главният съдия Питър Банкс (Англия) отхвърли претенциите на "армейците" за дузпа след падане на Жорди Кайседо в наказателното поле.

Четвърт час преди края защитник на "Лиепая" бе близо до автогол при центриране на Греъм Кери, а в добавеното ереме влезлият като резерва Чатакович пропиля добра възможност за ЦСКА.

Стартовите състави

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 7. Баи, 30. Уайлдшът, 8. Кери, 9. Кайседо

"Лиепая": 12. Звиедрис, 33. Кейта, 55. Шимич, 27. Исайевс, 2. Жулевс, 8. Биарожкин, 15. Ткачук, 25. Бага, 22. Хоган, 9. Додо, 45. Миросавлйев