Левски преклони глава пред Лудогорец на Герена

04.10.2021 12:56

Лудогорец постигна обрат срещу Левски на стадион „Георги Аспарухов“ и задълбочи още повече кризата в синия клуб. „Орлите“ се наложиха с 4:2  и оставиха Станимир Стоилов без шампионатен успех след завръщането му начело на „сините“.

Борислав Цонев откри резултата в 26-ата минута, но само 3 по-късно Доминик Янков възстанови равенството. Пиерос Сотириу (47‘) се разписа във вратата на Николай Михайлов в началото на второто полувреме, а в 81-ата минута Борислав Цонев направи 2:2 от дузпа.

Разградчани направиха силен финален щурм и стигнаха до успеха чрез попадения на Елвис Ману (85‘) и Текпетей (89‘)

Това е втора поредна загуба за Левски, дошла след обрат. Преди седмица „сините“ поведоха на ЦСКА, след което отстъпиха с 1:2. И днес столичани показаха добра игра, но отново не успяха да постигнат положителен резултат./www.dnes.bg