Новини

Ракета се взривява на 200 м от Станислав Балабанов в Киев, докато у нас се ражда първото му дете

  30.04.2022 10:37  
Ракета се взривява на 200 м от Станислав Балабанов в Киев, докато у нас се ражда първото му дете

Ракетен удар се е взривил на 200 метра от българската делегация начело с премиера Кирил Петков, която посети Украйна. Това разказа депутатът от ИТН Станислав Балабанов в ефира на "Тази събота и неделя" по bTV.
"Точно преди да започне нашата операция по завръщането ни от Украйна, се случи нещо критично. Преди повече от 24 часа имаше сигнали за тревоги от ракетни удари и около 6 часа следобед вчера поразиха Киев. Едната се взриви на 200 метра от нас. Ние бяхме с кортежа и чакахме да се качим на влака за Полша. Всички изчакахме за момент, за да бъдем сигурни, че ще е безопасно да пътуваме във влака. Предложиха ни вариант да останем в бомбоубежище на на жп гарата, но се качихме във влака. Следващият половин час бяха най-дългите 30 минути в живота ми, без осветление, без светлина влакът тръгна в посока ракетния изстрел, тъй като това беше маршрутът ни. Нямахме информация дали руските сили няма да решат да стрелят по други цели, както преди дни стреляха по жп гари", разказа Балабанов.
В същото време в България жена му ражда първородното им дете - момиченцето Зара. "Трябваше да идем на място, за да се уверим с очите си как изглежда една война в 21 век. В рамките на два дни имахме възможност да видим какво означава притихнал ад, защото европейци и християни като нас плащат цената на тази война. Тези 48 часа минаха като години, посетихме някои от най-тежко пострадалите предградия на Киев, там животът е спрял, унищожена е цялата инфраструктура. В Буча давахме изявленията си на практика над един масов гроб. Това ни показа, че украинският народ има нужда наистина от помощ – не само оръжия, но и хуманитарна, медицинска", категоричен беше депутатът.
За себе си той заяви, че е решил как ще гласува по отношение на решението дали да пратим оръжия на Украйна, но всеки имал демократичното право да гласува по съвест.
Утре ще има извънреден коалиционен съвет, на който ще споделим информацията, която видяхме в Украйна, с надеждата БСП да промени решението си. Решението в пленарна зала вече не е само по отношение на военната помощ, срещата ни с президента Зеленски не беше политическа, тя беше човешки разговор и той поиска подкрепа като един нормален човек, допълни Балабанов и призова партиите да загърбят партийните си интереси и притеснението да не загубят част от електората си.

 


Анкета

Подкрепяте ли въвеждането на еврото като официална валута у нас?


Резултати
Видео
Звездата на смъртта. Астрономи наблюдаваха експлозията на червен супергигант в космоса
 16.01.2022 17:39      
Видео
Продава се кемперът на Уил Смит
 10.01.2022 14:10