Новини

Протест в София на хората с увреждания, искат по-високи пенсии и ръст на детските

  02.12.2023 14:30  
Протест в София на хората с увреждания, искат по-високи пенсии и ръст на детските

Протест в София в този час на хората с увреждания у нас. Хората настояват за индексация на пенсиите за инвалидност на всеки шест месеца, спрямо инфлацията, както и за увеличение на размера им от 1 януари 2024 г.

Протестиращите апелират за по-голяма подкрепа към родители на деца с увреждания. Те искат финансова подкрепа – скъпите им лечения да бъдат поемани изцяло от Здравната каса, предава бТВ.

Настоява се и за по-голям синхрон между институциите. Хората, които се събраха пред президентството се оплакаха, че в момента ТЕЛК, НОИ и НЕЛК тълкували по различен начин Закона за хората с увреждания, както и Наредбата за медицинска експертиза. Според тях това създава забавяне в процедурите в изплащане на средствата.

Протестът беше планиран пред сградата на Министерския съвет, но в последствие заради липса на място, на което да седнат, той се осъществява на фонтана на „Дондуков“ 2.    


Анкета

Какво си пожелавате за новата 2024 г.?


Резултати
Видео
Защо резките спирания на магистралата са лоша идея
 18.09.2022 22:09      
Видео
Хазарта: Сбъднах си мечтата да съм на заплата
 16.09.2022 09:14