Германия е първият 1/8-финалист на домашното си европейско след 2:0 срещу Унгария

Домакинът Германия се класира предсрочно 1/8-финалите на европейското първенство по футбол на стадиона в Щутгарт, след като победи 2:0 Унгария.

На Бундестима му остава мач срещу Швейцария, но той ще има значение само дали ще е на първо или второ място в група А.

Първото попадение бе на младия талант Джамал Мусиала в 22-ата минута след пас на капитана Илкай Гюндоган, макар че преди това останаха съмнения за нарушение в атака.

Вторият гол, който на практика предрешава изхода на мача, бе именно на Гюндоган в 67-ата минута след перфектно разиграна позиционна атака на почти половината германски отбор.

В първите двубои германците размазаха 5:1 Шотландия, а Унгария загуби 1:3 от Швейцария.

Стартовите състави:

Германия: Мануел Нойер, Йозуа Кимих, Антонио Рюдигер, Йонатан Та, Максимилиан Мителщет, Роберт Андрих, Тони Кроос, Илкай Гюндоган, Флориан Виртц, Джамал Мусиала, Кай Хавертц.

Унгария: Петер Гулачи, Атила Фиола, Вили Орбан, Мартон Дардай, Бендегуж Бола, Милош Керкез, Адам Наги, Андраш Шефер, Роланд Шалай, Доминик Собослай, 19. Барнабаш Варга

Ще гласувате ли на нови избори през есента?