Аржентина би с късен гол и ВАР на Копа Америка

Аржентина победи Чили с 1:0 в двубой от група А на Копа Америка и поведе в класирането без загубена точка и без допуснат гол.

Лионел Меси можеше да открие резултата в 36-ата минута, но топката премина покрай дясната греда.

Минути след почивката Науел Молина също пропусна да се разпише за "гаучосите", след като ударът му от границата на наказателното поле беше спасен от Клаудио Браво.

След час игра гредата спря аржентинците след изстрел на Николас Гонсалес.

Най-добрата възможност за Чили дойде в 72-ата минута след удар от дистанция на Родриго Ечеверия, но Емилиано Мартинес се намеси.

Победният гол в мача падна в 88-ата минута, след като Лаутаро Мартинес овладя в наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл - 1:0.

Попадението беше разглеждано в ВАР за евентуална засада, но в крайна сметка беше зачетено.

В продължението на срещата Лаутаро Мартинес можеше да удвои аванса на Аржентина, но не успя.

Тимът му е лидер с 6 точки, следван от Канада с 3, Чили и Перу с по една.