След 0:0 и дузпи Франция изпрати Роналдо в пенсия поне за европейските първенства

Франция победи с 5:4 дузпи след 0:0 в редовното време и продължения и ще се изправи в битка за финала на европейското срещу Испания, която победи Германия 2:1 с гол в 119-ата минута.

Играчите, изведени на терена от капитаните Кристиано Роналдо и Килиан Мбапе, трябваше да определят кой ще победи на "Фолкспаркщадион" в Хамбург, но в игровите 120 минути нямаха особен успех.

През първото полувреме и пред двете врати липсваха кой знае какви положения за гол.

След почивката обаче играта стана двуостра при 15:10 удара в полза на Франция, чиито играчи имаха и малко по-добри ситуации, но гол така и не падна и трябваше да се играят продължения.

Преди началото на второто продължение Килиан Мбапе беше сменен, а Роналдо остана на терена до самия край.

Последното игрово положение в мача бе за португалците, но Нуно Мендеш би във вратаря.

Съдия беше англичанинът Майкъл Оливър.

При дузпите за разлика от мача със словенците, когато спаси три дузпи, сега португалският вратар Диого Коща не хвана нито една, а съотборникът му Жоао Феликс улучи гредата.

Ето стартовите състави.

Португалия: Диого Коща, Жоао Кансело, Рубен Диаш, Пепе, Нуно Мендеш, Жоао Палиня, Витиня, Бруно Фернандеш, Рафаел Леао, Кристиано Роналдо, Бернардо Силва.

Франция: Майк Менян, Жул Кунде, Уилям Салиба, Дайо Упамекано, Тео Ернандес, Н'Голо Канте, Орелиен Чуамени, Едуардо Камавинга, Антоан Гризман, Рандал Коло Муани, Килиан Мбапе.

Ще гласувате ли на нови избори през есента?