Малките Лъвици станаха европейски шампионки по волейбол

Националният отбор на България за девойки до 18 години стана европейски шампион по волейбол. Малките "Лъвици" надиграха категорично Белгия с 3:0 гейма.

Първите два гейма бяха спечелени по категоричен начин с 25:15 и 25:18.

За разлика от първите два гейма, третата част почна напълно равностойно до 7:7, след което България поведе с 9:7 след мощна атака на Калина Венева и силна контра през центъра на Деница Ангелова. Последва ново изравняване при 11:11, след което направихме силна серия, в която преднината ни стигна шест точки. Белгийките обаче намалиха до 17:19, а Тони Зетова взе прекъсване. То доведе до успех, след като Белгия сгреши сервиса за 20:17 за България. Последва размяна на точки, а в много важен момент Калина Венева направи блок за 22:19. Последваха две точки за Белгия, която имаше шанс и да изравни, но атаката им излезе в аут. Двата отбора сбъркаха сервисите си за да стане резултата 24:23. Пропуснахме втори мачбол, след което поведохме 25:24 с бомба на Деница Ангелова, но и белгийките реализираха атаката си за 25:25. Последва нова размяна на точки. Венева с техничен удар даде преднина при 27:26, последва български блок, който подпечата европейската ни титла!