Българите в шестия ден от Олимпийските игри

Шестият ден от Олимпийските игри в Париж отново ще бъде наситен с емоции заради участието на български спортисти.

Първи ще започнат представителките ни на двойки в бадминтона Габриела и Стефани Стоеви. Българките имаха много тежък жребий. Те излизат срещу водачките в световната ранглиста и настоящи световни шампионки Цинчън Чън и Ифан Цзя на четвъртфиналите. Срещата е от 9.30 часа.

В 10:30 очакваме участието на Десислава Ангелова в гребането на скиф. В първия полуфинал тя ще се състезава за място на финал. Първите три се класират за финал А (1-6 място), останалите за финал B (7-12 място) в събота.

В 12.00 часа в плуването на 200 метра гръб Габрила Георгиева излиза битка за класиране за полуфинал на.

Малко след това, от 13:36 часа в категория до 54 килограма българската боксьорка Станимира Петрова ще срещне Юан Чан от Китай в битка за влизане на полуфиналите.  На предишните Олимпийски игри в Токио Чан отпадна точно на четвъртфиналите от друга българката - Стойка Кръстева, която след това спечели и титлата.