Новини

Борисов предлага Силвестър Сталоун за кампанията по отпадане на визите за САЩ

   
Борисов предлага Силвестър Сталоун за кампанията по отпадане на визите за САЩ

Силвестър Сталоун да се включи в кампанията, която да подпомогне отпадането на визи за българи в САЩ предлага лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Той лансира идеята си след въпрос за включването на Мария Бакалова в кампанията. Борисов е дал предложението си на външния министър Георг Георгиев. Кампанията за намаляване на отказите по визи била подписана с "фирмата на Иван и Андрей" по времето на служебното правителство. "Президентът Тръмп обеща, че ще получим право като всички други европейски държави да пътуват без визи. Тогава го направихме с Канада", припомни той разговорите по време на третия си кабинет.

Силвестър Сталоун също можел да участва в кампанията заради думите си, че в България дори вълците имали интернет. Днес с председателя на здравна комисия Костадин Ангелов до края на деня ще входираме закон за забрана на вейповете. Това обяви в парламентарните кулоари лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, след като през последните месеци злоупотреба с тях доведе до инциденти с малолетни. 

"Това не може да продължава, ако комисиите се справят днес, всички партии са се подписали по такъв закон, и може в следващата седмица да бъдат забранени. Аз съм за забраната им. Гинат деца от тях, трябва да се прекрати", заяви той. Всички искаме да се справим с разпада и хаоса, отговори Борисов на въпрос как ще се контролира продажбата на вейпове в интернет, например. Залата щяла да реши дали да е пълна забраната, но това искат от ГЕРБ До 18 г. на децата не трябва да се позволяват енергийните напитки - това е диабет в шише или кенче, каза още Борисов. Бюджетът ще бъде разгледан в пленарна зала, като между първо и второ четене всеки депутат ще има възможност да прави предложения, каза лидерът на ГЕРБ.

По отношение на заплатите в сектор „Сигурност", той подчерта необходимостта от внимателна преценка на фактори като отговорност, рискове и условия на работа.„Трябва да се оцени каква отговорност носи даден служител, какъв риск за живота си поема – граничари, пожарникари, оперативни работници на терен. В министерството има служба, която отговаря за това", посочи Борисов. Минути, след като от ПП-ДБ отправиха поредица от изисквания във връзка с бюджета, той каза:

„Всякакви предложения има. Тяхната идея можеше да бъде осъществена от Бойко Рашков. След като приключат с управлението, идеите им звучат прекрасно. Но дори и във вашите телевизии не получавате еднакви заплати, не знам как е организирана системата ви", коментира още Борисов.

Относно предложението на БСП за корекция надценките Борисов посочи, че всяка партия има право да предлага каквото иска. "Ние ценим пазарната икономика, правото на частника да определя цената и ако има спекулации, има куп регулатори, които да се намесят и да го решат", каза той обаче позицията на ГЕРБ. Борисов не подкрепя и идеята за нов опит по създаването на комисия, която да разследва финансирането от Сорос. "НС е законодателен орган, не е разследващ и всички тези комисии повече са да обслужат една или друга партия и да предизивикат по-голямо политическо говорене в комисиите", смята той.

След вчерашните му коментари за финансиране на медии от грантове Борисов обясни, че не е искал да обиди някого, а да изтъкне, че Полина Паунова е взела мерки за здравето си. Защо Антон Хекимян се е отказал от журналистиката - "не му се работи цял живот в телевизията, реши да се развива като много други журналисти - Илияна Йотова, Асен Агов".

"По грандовете само определени медии са получавали пари. Когато си частна медия и защитаваш една партия и получаваш дотации повече от други политически партии... Винаги съм благодарил - нашите семинари на младежи, жени, част от средствата са от Конрад Аденауер, Ханс Зайдел, паната им седят зад участниците. Това са бели пари от правителства, които е ясно къде са отишли", каза още той.