Новини

Общинар на ПП-ДБ-СС: Трябва да свикнем, че Топлофикация - София ще аварира постоянно

   
Общинар на ПП-ДБ-СС: Трябва да свикнем, че Топлофикация - София ще аварира постоянно

9 столични квартала са без парно и топла вода заради повреда на магистрален топлопровод. Директорите на детските градини там са подсигурили радиатори, а директорите на училищата чакат инструкции от  МОН дали да преминат на онлайн обучение.

От Институцията на омбудсмана сезираха Комисията по енергетика в парламента и министъра на енергетиката заради честите аварии на парното в столицата.

"Авариите на компрометираните тръбопроводи основателно предизвикват съмнение за действителното състояние на топлопреносната мрежа и пораждат въпроси за изпълнението на задълженията на "Топлофикация - София"", пишат от институцията на омбудмана.

Според общинския съветник от групата на "Продължаваме промяната - Демократична България - Спаси София" Драгомир Иванов дружеството не е управлявана добре през последните години.

"Мрежата е в окаяно състояние. Когенерациите, произвеждащи ток, не работят качествено. Ние ще получаваме една недобра, некачествена услуга и тя ще бъде непостоянна. Трябва да свикнем, че "Топлофикация - София" ще аварира постоянно. Трябва генерално решение за дружеството", коментира той.