Новини

Съдът наложи подписка на още един обвиняем за атаката над сградата на ЕП и ЕК в София

   
Съдът наложи подписка на още един обвиняем за атаката над сградата на ЕП и ЕК в София

Софийска градска прокуратура привлече още един обвиняем за престъпление против републиката, извършено при протестите на "Възраждане" от 22 февруари. Това съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.

Под ръководството и надзора на Софийска градска прокуратура  се провежда досъдебно производство за престъпление против републиката, извършено при протестите на 22.02.2025 г.

Действията по разследването се извършват от следовател при отдел Следствен на СГП предвид изричната компетентност на разследващия орган.

На 24.02.2025 г. СГП привлече като обвиняем участник в протестните действия, а именно 56-годишния М. М. Обвинението срещу него е за това, че на 22.02.2025 г. около 13,30 ч. в гр. София на площад „Княз Александър I" № 1, пред сградата на Българска народна банка, опетнил знамето на Европейския съюз, като го запалил и същото било унищожено (чл. 108, ал. 2 НК). На обвиняемия е определена мярка за неотклонение „подписка".