Експлозии и нападения с огнестрелно оръжие разтърсиха Колумбия. При атаката загинаха най-малко трима души, съобщи полицията. Изглежда, че това е координирано нападение с цел всяване на ужас.
Полицията съобщи за АФП, че четири коли бомби и три други взривни устройства са избухнали в Кали и в три града, разрушавайки сгради, витрини на магазини и разпръсквайки отломки, пише bTV.
Две бомби избухнаха в Кали – третия по големина град в страната, а отделни експлозии бяха регистрирани в градовете Коринто, Ел Бордо и Джамунди.
Не стана ясно веднага кой стои зад атаките, но е известно, че в района действат партизани, отцепили се от някогашната мощна милиция ФАРК.
Взривовете бяха извършени само няколко дни след опита за убийство на кандидат за президент в Богота. Дръзкото нападение изправи страната на нокти.