Новини Спорт

100 победи за Григор Димитров в Големият шлем, победи Офнер на Уимбълдън

   
100 победи за Григор Димитров в Големият шлем, победи Офнер на Уимбълдън

Григор Димитров влезе в поредния елитен клуб. Най-добрият български тенисист в историята постигна победа №100 в "Големият шлем", след като без проблем мина 6:3, 6:4, 7:6 (7:0) през Себастиан Офнер (Ав) на "Уимбълдън". 

Така бившият №3 в света отново е на осминафинал, където обаче го чака водачът в ранглистата Яник Синер (Ит), прегазил 6:1, 6:3, 6:1 Педро Мартинес. Срещу южнотиролеца, бивш шампион от Sofia Open, Димитров има само една победа от 5 мача и е в серия от 4 поредни загуби, последните две от които миналия сезон.

Бързият успех на Григор в третия кръг означава, че той вече е национален рекордьор с 5 осминафинала на "Уимбълдън" (Катерина и Магдалена Малееви имат по 4) и с 18 осминафинала в "Големият шлем" (Катя е със 17). 

В ложата на нашия тенисист до мениджъра Георги Стоименов отново бе приятелката на Григор Ейса Гонсалес. 

Ейса Гонсалес отново бе в ложата до мениджъра Георги Стоименов.
Ейса Гонсалес отново бе в ложата до мениджъра Георги Стоименов.