На 30 юни 2026 г. София ще посрещне едно от големите рок събития на годината – Foreigner ще отбележат 50 години на сцена с концерт в Арена 8888. Турнето е представяно като възможно последно в историята на бандата.
Групата има зад гърба си трудни години. Сбогуваха се с Ед Галиарди (2014 г.) и съоснователя Иън Макдоналд (2022 г.), ). Мик Джоунс – двигателят и визионерът зад групата – продължава да се бори с болестта на Паркинсон и не излиза на сцена от 2023 г. насам, но остана нейният непоклатим духовен лидер. Той продължава да движи всичко около бандата и дори пише нови песни в студиото заедно с певеца Малдонадо. Бившият вокал Лу Грам също преживя тежко заболяване, но от време на време се връща за специални участия – през декември 2025 г. той ще се включи в минитурне в САЩ редом до новия фронтмен Луис Карлос Малдонадо.
След 18 години зад микрофона Кели Хансен обяви оттеглянето си, а Малдонадо официално пое вокалите. До него на сцената ще застанат Джеф Пилсън, Майкъл Блустийн, Брус Уотсън и Крис Фрейзър – музиканти със солидна репутация.
Foreigner остават сред най-разпознаваемите рок групи, а техните 80 милиона продадени албума, с класики като "Cold As Ice", "Hot Blooded" и "I Want To Know What Love Is", са доказателство за това.