Икономика

Промени в движението в цяла България от днес

   
Промени в движението в цяла България от днес

Редица промени в движението са планирани през почивните дни до понеделник. Днес ще бъде ограничено движението на камиони над 12 тона, излизащи от София, в диапазона от 9:00 до 14:00 ч. В понеделник, последния почивен ден около Великденските празници, от 12:00 до 20:00 часа ще се ограничи движението на тежкотоварни камиони, пътуващи към София, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура".

За пътуващите в посока Кулата преминаването ще се осъществява в две ленти до 16:00 ч. на 11 април, а трафикът към София ще се извършва в една лента. В неделя и понеделник ще бъдат осигурени две ленти за автомобилите, пътуващи към София и една в посока Кулата. 

Интензивен е трафикът на изхода за София по посока Бургас към обяд. Лека катастрофа преди разклона за с. "Лозен" затруднява движението. Има разпръснати лапарини на платното за движение. Тежкотоварните автомобили са спрени в аварийната лента. 

Инспектор Лъчезар Близнаков от „Пътна полиция" подчерта, че основният акцент на контрола е превенцията, а не санкциите. 

„Ако бяха важни само санкциите, нямаше да говорим за тези неща. За нас превенцията е на първо място, затова обявяваме максимален контрол и призоваваме хората да се въздържат от нарушения", заяви той. По думите му през последните седмици всички структури на МВР са ангажирани с различни задачи, включително осигуряване на изборния процес, обезпечаване на пътната безопасност и охрана на обществения ред, което изисква пълна мобилизация на ресурсите на ведомството.