Ще има временен морски коридор за кораби, които желаят да преминат през Ормузкия проток. Това съобщиха властите в Оман. Те са договорили действията си с Международната морска организация.
Корабите, които желаят да използват временния коридор, ще трябва да се съгласуват с организацията въз основа на координатите, обявени от нея и оманските власти, пише БТА.
Коридорът цели да гарантира свободата на корабоплаването през стратегическия воден маршрут в съответствие с международното право и морското право, които защитават свободата на корабоплаването. Няма да се налагат транзитни такси.
