Григор Димитров си тръгва с две победи от турнира на трева в Майорка.
В първия си четвъртфинал в календара на АТП от април миналата година най-добрият български тенисист в историята загуби 3:6, 3:6 от Алехандро Давидович Фокина. Испанецът в момента е 25-и в света и записа трети успех от три срещи с Димитров.
Със спечелените точки Григор е 146-и в актуалната ранглиста и в петък ще научи първия си съперник на "Уимбълдън".
