Марица уволни треньора два дни след спечелената титла
 24.04.2024 14:12

Борислав Крачанов вече не е старши треньор на шампиона на България по волейбол при жените Марица (Пловдив), съобщи marica.bg. Два дни, след като спечелиха рекордната десета шампионска титла "жълто-сините" смениха наставника, като начело

Анализи
Роден талант отвя конкуренцията и стана трикратен световен шампион по скоростно смятане
 17.04.2024 19:08

Седмокласникът Калоян Гешев от столичното 125-о Средно училище "Боян Пенев" стана трикратен шампион по скоростно смятане. Той спечели първо място на Олимпиадата по умствени изчисления, която се проведе онлайн. Калоян събра 243 точки и та

За първи ще имаме участник в таекуондото на Олимпиадата
 25.03.2024 20:07

За първи път България ще има участник в турнира по таекуондо на Олимпиадата в Париж, която ще се проведе през юли и август. "Една от най-влиятелните личности в света по изследване на BBC и потенциален шампион ще се състезава за страна

Валентина Георгиева със злато в Баку и квота за Олимпиадата
 09.03.2024 12:06

Най-добрата българска състезателка Валентина Георгиева спечели златния медал на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Баку (Азербайджан), която е квалификация за Игрите в Париж 2024.

Свят
Франция се опасява от кибератака във връзка с Олимпиадата
 01.03.2024 13:53

Министърът на външните работи на Франция Стефан Сежурне заяви днес, че най-сериозните опасения на правителството, свързани с Летните олимпийски игри в столицата Париж това лято, са за възможна кибеатака срещу електропреносната мрежа, предаде Ройтерс.

Новини Спорт
Лео Меси може да участва на Олимпиадата в Париж
 12.02.2024 14:41

Селекционерът на националния отбор на Аржентина до 23 години, който се класира на Олимпийските игри в Париж след 1:0 над Бразилия с 1:0 Хавиер Масчерано, заяви, че ще покани в тима три големи по-възрастни звезди.