Част от къщите и апартаментите от т.нар. "незаконен град" край Варна вече са продадени от инвеститора "Форест клуб Варна" на трети лица. Това става ясно от проверка на Mediapool за статута на терените в местността "Баба Алино" край курорта "Златни пясъци".
Зелените неправителствени организации имат структури във всички големи градове. Няма нещо, което да е в интереса на еколозите и те да не знаят за него или да не са част от него. Затова няма как те да не са знаели за незаконното изграждане на „града“ край Варна. Още повече, че когато е започнало строителството, министър на екологията е Борислав Сандов, а заместник-министър – Тома Белев.
Вирусът чикунгуня – тропическо заболяване, пренасяно от комари, може да се превърне в нова заплаха за Европа и Северна Америка в близките десетилетия, предупреждават учени от Китайския медицински университет в Джъдзян. Досега болестта е хара
Трябва да има смяна на цялостната политика на Европа по отношение на конфликта в Украйна. Това заяви премиерът Румен Радев, който е на посещение в Париж. Предстои разговор с президента на Франция Еманюел Макрон по теми сферата на двустранното сътр