Германското правителство обмисля да пусне отново в експлоатация затворени въглищни електроцентрали, за да смекчи нарастващите разходи за енергия в резултат на войната на САЩ и Израел срещу Иран и блокираните енергийни доставки в Персийския залив, съобщи Politico.
Тецовете в България стават всички по-важен резерв. Това заяви икономистът от "Отворено общество" Георги Ангелов пред БНТ. Той и Михаил Кръстев, изпълнителен директор на Съюза за стопанска инициатива, се обединиха около тезата, че войната в Близкия изток е още една причина Европа да мисли повече за енергийната сигурност. Освен това трябва да се мисли за намаляване на зависимостта от чужди страни.
Възможно е, но е много малко вероятно бъг в системата да е причина за високите сметки за ток тази зима. Това обясни в предаването „Здравей, България” Валентин Колев, председател на УС на Българската браншова камара на енергетиците.
„Вече няма да ме питате повече за проблеми с еврозоната, защото това е минало.“ Според него българските граждани ще бъдат „горди и щастливи“, когато използват собствената си валута в Европа