НАТО де факто се готви за мащабен въоръжен конфликт на Изток. Това заяви Сергей Наришкин, директор на руската Служба за външно разузнаване, на международна среща на високопоставени представители, отговорни за въпросите на сигурността, предава ТАСС
В сградата на Централното митническо управление се провежда брифинг с участието на Стефан Бакалов, зам.-директор на Агенция “Митници“, и Десислава Петрова, зам.- градски прокурор на София и говорител на Софийска градска прокуратура. В
Земеделският министър Пламен Абровски обяви нова инициатива, чрез която се очаква цените на основните хранителни продукти да паднат с над 10%. В интервю за „Здравей, България“ по NOVA той заяви, че новите мерки срещу спекулата предвижд
Кметът на Кърджали Ерол Емин Мюмюн е отведен на разпит във връзка със събиране на доказателства, касаещи длъжносто престъпление по повод на една обществена поръчка, каза вътрешният министър Иван Демерджиев на брифинг пред журналисти във Велико Тър
Зелените неправителствени организации имат структури във всички големи градове. Няма нещо, което да е в интереса на еколозите и те да не знаят за него или да не са част от него. Затова няма как те да не са знаели за незаконното изграждане на „града“ край Варна. Още повече, че когато е започнало строителството, министър на екологията е Борислав Сандов, а заместник-министър – Тома Белев.
“Грийнпийс” признават, че ТЕЦ “Бобов Дол” е незаменим за баланса на системата и енергийната сигурност. Искат да се намери екологична алтернатива за баланса. Такава може да дойде от този, срещу който се противопоставят, но изисква време. Фотоволтаиците и ВЕИ не са алтернатива. Обратно – те внасят дисбаланс във всяка енергийна система, в която участват. Батериите подкрепят баланса, но не произвеждат енергия и следователно също не са алтернатива. Когато говорим за сигурност и баланс на енергийната система, единственото решение, са централи с въртящ момент като ТЕЦ “Бобов Дол”.