Сърбинът Новак Джокович е отличен за най-добър спортист за 2024 година на  Световната спортна академия "Лауреус" (Laureus World Sports Academy). Церемонията се проведе в Мадрид. Тенисистът печели наградата за пети път и по този начи

Аржентинският президент празнува постигането на нулев дефицит - ключова цел на неговия шоков план
 23.04.2024 15:31

Президентът на Аржентина Хавиер Милей отбеляза вчера постигането на „нулев дефицит“ - ключова цел на неговия „шоков“ план и заяви, че това е станало възможно благодарение на драстични и безпрецедентни бюджетни корекции, кои

Илиана Раева: България повече няма да участва на състезания в Баку
 20.04.2024 11:27

Президентът на Българската федерация художествена гимнастика Илиана Раева беше много ядосана от съдийството при ансамблите на Световната купа в Баку (Азербайджан).

Икономика
НСИ: За 10 години българинът е станал двойно по-богат
 18.04.2024 14:05

През 2023 г. годишният общ доход средно на човек от домакинство е 10 846 лв.

Икономика
България е двойно по-богата отпреди 20 години
 15.04.2024 17:45

България е двойно по-богата отпреди малко повече от 20 години, а членството в ЕС е един от факторите за подобряване на стандарта.

Стилияна Николова спечели злато на топка и лента, Калейн взе сребро на бухалки на Световната купа в София
 14.04.2024 17:23

Българката Стилияна Николова спечели втория си златен медал по време на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София, след като триумфира в битката за разпределение на отличията на лента. Припомняме ви,

10.04.2024 08:19

Нургюл Салимова направи реми с бившата световна шампионка Тан Чжони от Китай в петия кръг от Турнира на претендентките в Торонто. С черните фигури 20-годишната българка изигра много спокойно партията си срещу водачката във временното класи

Карлос Насар спечели Световната купа по вдигане на тежести в Тайланд
 06.04.2024 19:43

Карлос Насар спечели Световната купа по вдигане на тежести, която тази година се провежда в Тайланд. В категория до 89 килограма при мъжете българинът изравни световния рекорд в двубоя на китаеца Ли Дайин от 396 килограма, което му осигури