Столичната община ще отчужди принудително и ще се опита да си върне чрез съдебни процедури частни имоти в Борисовата градина. Това стана ясно на първото обществено обсъждане на проекта за подробен устройствен план (ПУП) на парка, което се проведе в края на май.
Столичната община прави нов опит да си върне терена в Борисовата градина, върху който се намира бившата автокъща „Капитолия“. Според общината договорът за наем е изтекъл преди години, а действията по освобождаването на имота многократн
В присъствието на инженери, архитекти, представители на институциите, общественици, преподаватели, политици и журналисти беше представена новата книга на проф. инж. Стоян Братоев, който от дълги години ръководи изграждането на столичното метро.