Общинските съветници от коалиция "БСП за България" в Столичния общински съвет настояват да бъде отстранен от поста директорът на Завода за третиране на отпадъци Николай Савов след случая с намереното човешко тяло в общинското предприятие.
"Това е скандално поведение на мобилния оператор, което този път не е свързано с инфлация или иконимически процеси. Не е ясно защо предприема непоисканото от клиентите подобряване и оскъпявате на плановете и какви са аргументите му", коментира председателят на Асоциацията за защита на потребителите Пейо Майорски.
Обилната снежна обстановка през последните дни дава възможност зимният сезон в Банско да започне по-рано през тази година. Ски зоната ще бъде отворена още този петък, 6 декември 2024 г. Всички писти ще работят с изключение на Чалин валог и ски път
За поредна година "Пазари Юг" ЕАД зарадва жителите и гости на ж.к. Красно село с Коледен базар. Кметът на района Цвета Николаева и директорът на общинското предприятие Николай Попов откриха събитието и разгледаха коледните изненади.