Григор Димитров прегази клиент от Австралия и в жегата на Ню Йорк

Григор Димитров показа подобрени играта си и вече е в третия кръг и на последния от турнирите от "Горемият шлем" за този сезон.

Най-добрият български тенисист за всички времена допусна леко отпускане в третия сет, но все пак отстрани 6:1, 6:1, 7:6 (7:4) Ринки Хиджиката в откритото на САЩ. Това е трета победа от толкова мачове срещу този съперник от Австралия.

Придишните бяха в началото на сезона Бризбейн, където Димитров спечели 9-ата титла в кариерата си, и наскоро на "Мастърс 1000" в Монреал.

Потискащата жега от 30 градуса в Ню Йорк не оказа особено влияние върху представянето на Димитров. Напротив, след втория сет Хиджиката направи пауза от почти 11 минути, която учуди дори и съдията на стол Арно Габас.

След подновяването на играта Григор направи пробив, но още в следващия гейм загуби сервиса си. Така се стигна до тайбрека и нашият тенисист успя да приключи двубоя едва при шестия си мачбол.

В следващия кръг Димитров очаква победителя от срещата между Себастиан Баес (Арж) и Талон Грикшпор (Нид).