Омбудсманът Велислава Делчева изпрати становище до председателя на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) Пламен Младеновски, в което категорично заявява, че цените за електрическа енергия, считано от 1 юли 2026 г., са необосновано завишени. Това съобщиха от пресцентъра на Омбудсмана на Република България.
Природният газ ще поскъпне с 5% през месец май като цената му ще е близо 36 евро за мегаватчас, без такси и налози. Това стана ясно на днешното заседание в Комисията за енергийно и водно регулиране, на което "Булгаргаз" потвърди първоначалната си прогноза
Очаквам КЕВР своевременно да публикува заявленията за нови цени, внесени от всички топлофикационни дружества, като осигури максимална публичност и прозрачност при разглеждането им“, казва омбудсманът. „Недопустимо е в ситуация, в която доходите на хората не нарастват със същите темпове, разходите за базови услуги да скачат рязко и без социален баланс“, заявява Делчева