Само ден, след като Иран обяви, че ще освободи отново Ормузкия проток, режимът отново блокира трасето. Причината, посочена от председателя на парламента Мохамед Багир Галибаф - морската блокада, наложена от САЩ. Тя е насочена към всички кораби, тръгнали към или от Иран.
Иран ще затвори отново стратегическия Ормузки проток, ако САЩ продължат блокадата си на ирански пристанища, заяви днес председателят на иранския парламент Мохамад Багер Галибаф, цитиран от Франс прес.
Резервен план, който да гарантира, че Европа може да се защити, използвайки съществуващите военни структури на НАТО, ако САЩ се оттеглят, набира скорост, след като получи подкрепата на Германия – дългогодишен противник на подхода "да действаме самостоятелно", пише "Уолстрийт джърнъл", цитиран от БТА.
„Ние ще имаме за цел да защитаваме Българската конституция в следващия парламент.” Това заяви председателят на НС на БСП Крум Зарков в Деня на Българската конституция и професионалния празник на юристите в България.