На 30 април, точно в 10.02 часа, удари първият звънец и 52-рото Народно събрание на Република България започна работа. След регистрация народните представители положиха клетва и новите 240 официално встъпиха в длъжност. Депутатите посрещна
Кабинетът, който подаде оставка след протестите, работеше по-скоро на повикване, отколкото в съответствие с Конституцията. Едно от неговите решения беше създаване на "Магазин за хората".Това каза служебният министър на земеделието и хран
Държавният глава Илияна Йотова подписа указ, с който свиква на първо заседание новоизбраното 52-ро Народно събрание в 10.00 часа на 30 април 2026 г. Указът е на основание чл. 75 от Конституцията. Това съобщиха от пресцентъра на президентст
Държавният глава Илияна Йотова подписа указ, с който свиква на първо заседание новоизбраното 52-ро Народно събрание в 10.00 часа на 30 април 2026 г. Указът е на основание чл. 75 от Конституцията. В рамките на първото заседание президентът
„Искаме да напомним на всички работодатели, чиито работници работят в неделя, че те са задължени съгласно Конституцията на България и Изборния кодекс, между 7 и 20 часа в деня на изборите, да организират работния процес така, че да осигурят възможност на всички да упражнят правото си на глас."