Съдът остави в ареста петима души, обвинени за организирана престъпна група за разпространение на наркотици в София. За други двама съдът не определи мярка за неотклонение. Определението не е окончателно и подлежи на обжалване.
С тротинетки са се движели седемте дилъра от столичния кв. "Дружба", хванати на 27 май при акция на ГДБОП и Националната полиция, ръководена от Софийската градска прокуратура (СГП). Това съобщи зам. градската прокурорка на София Десислава Петрова.
Мнозинството от общински съветници в СОС одобри строежа на 22-етажна сграда в квартал „Младост“. Това се случи, след като кметът на София Васил Терзиев върна за повторно разглеждане решение за строителството. То е свързано с въ
“Някои полицейски началници, които искат да осъществят полицейски и най-вероятно политически натиск, на втория ден на Курбан байрам идват в кабинета на кмета Ерол Мюмюн, казват, че има призовка, с която го отвеждат в областната дирекция на п
Част от къщите и апартаментите от т.нар. "незаконен град" край Варна вече са продадени от инвеститора "Форест клуб Варна" на трети лица. Това става ясно от проверка на Mediapool за статута на терените в местността "Баба Алино" край курорта "Златни пясъци".
Зелените неправителствени организации имат структури във всички големи градове. Няма нещо, което да е в интереса на еколозите и те да не знаят за него или да не са част от него. Затова няма как те да не са знаели за незаконното изграждане на „града“ край Варна. Още повече, че когато е започнало строителството, министър на екологията е Борислав Сандов, а заместник-министър – Тома Белев.
Жителите на Големо село, водени от Кмета Васил Васев споделиха, че тяхното желание е не закриване на централата, а за намаляване на запрашаването и повече инвестиции в инфраструктурата им за по-благоприятна среда. Бяха признати усилията, които ТЕЦ “Бобов дол" вече е направил през годините, както и за планираните нови такива.
Това ще има допълнителна и много голяма принадена стойност, едновременно с огранизирането на самото събитие на Евровизия. Очевидно то ще се стсъстои в залата /бивша Арена армеец/ до която няма надежден транспорт, но в замяна на това авторът на про
„Екотерористите“, както по света наричат „Грийнпийс“ и сателитните й сдружения като “Грийнпийс България и „За Земята“ в България, например, отдавна са забравили каква е причината въобще да съществуват от създаването си през 1971-а от група хипита, протестиращи срещу US ядрените опити