Движението на танкери в Персийския залив и износът на петрол през Ормузкия проток се увеличават въпреки продължаващото напрежение между САЩ и Иран, заяви американският министър на енергетиката Крис Райт, цитиран от Ройтерс.
Румъния е получила 500 милиона долара за инфраструктура за природен газ, информира американския министърът на енергетиката на страната Богдан Иван на официалния си профил в социалната мрежа Фейсбук. Той направи съобщението след среща с американския си колега Крис Райт във Вашингтон, на която присъства и румънския министър на финансите Александру Назаре.
Цените на петрола се повишиха с около 8 на сто днес, след като Иран засили атаките си срещу петролни и транспортни съоръжения в Близкия изток, а върховният лидер на страната заяви, че затварянето на ключовия Ормузки проток трябва да продължи, предаде Ройтерс.