Светлана Каменова е европейски шампион по бокс
 28.04.2024 13:49

Светлана Каменова е европейска шампионка по бокс, след като три пъти остана на второто място в континентални първенства. Една от най-добрите ни боксьорки чу химна в своя чест, след като ликува в категория до 57 килограма на първенството в

Боряна Калейн спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа
 27.04.2024 20:03

Боряна Калейн спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа в Ташкент, Узбекистан. Другата ни представителка Никол Тодорова остана на 13-то място. Днес се проведоха съчетанията с бухалки и лента. Калейн събра актив от 133.250 (35.000

Два финала и три бронзови медала за българките на ЕП по бокс в Сърбия
 25.04.2024 18:15

Два финала и три бронзови медала постигнаха състезателките по бокс от националния отбор на България в днешния ден на Европейското първенство в Белград (Сърбия). За златото ще играят Златислава Чуканова (50 кг) и Светлана Каменова (57 кг).

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс
 25.04.2024 14:11

Родната efbet Лига навлиза в решаващата си фаза. След края на "редовния" шампионат, първенството се разделя на 3 различни групи, в които ще се решат най-големите въпросителни - кой ще е шампион, кои отбори ще играят в Европа и кои т

Джокович с награда Лауреус
 23.04.2024 20:27

Сърбинът Новак Джокович е отличен за най-добър спортист за 2024 година на  Световната спортна академия "Лауреус" (Laureus World Sports Academy). Церемонията се проведе в Мадрид. Тенисистът печели наградата за пети път и по този начи

Шоу
Първа изложба на български килими в Париж
 18.04.2024 12:17

Първа изложба на автентични български килими в Париж след повече от век се открива днес - 18 април. Изработени преди стотици години екземпляри ще бъдат показани в галерията на Българския културен институт във френската столица, съобщи БНР.

Анализи
Роден талант отвя конкуренцията и стана трикратен световен шампион по скоростно смятане
 17.04.2024 19:08

Седмокласникът Калоян Гешев от столичното 125-о Средно училище "Боян Пенев" стана трикратен шампион по скоростно смятане. Той спечели първо място на Олимпиадата по умствени изчисления, която се проведе онлайн. Калоян събра 243 точки и та

Стилияна Николова спечели злато на топка и лента, Калейн взе сребро на бухалки на Световната купа в София
 14.04.2024 17:23

Българката Стилияна Николова спечели втория си златен медал по време на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София, след като триумфира в битката за разпределение на отличията на лента. Припомняме ви,