Джокович покори Олимп, злато за сърбина в Париж

Новак Джокович победи Карлос Алкарас във финала на олимпийския тенис турнир с 2:0 сета. Двамата определено изиграха най-стойностният мач през годината и предложиха на зрителите феноменален тенис спектакъл.

Първият сет продължи 90 минути и показа тенис от най-високо ниво. Играта вървеше гейм за гейм до 6:6, а в последвалия тайбрек Джокович успя на наложи волята си и да запише сета на своята сметка.

Вторият сет започна по-силно за Джокович, но Алкарас бързо изравни играта и отново не се стигна до нито 1 пробив. В последвалия тайбрек Ноле беше просто безгрешен и си осигури златото.

Финалът беше исторически, тъй като противопостави най-младия и най-възрастния финалист в историята на Олимпийските игри.